Situovanie motelu

Bowling Motel sa nachádza v podhorskom prostredí Malých Karpát v obci Horné Orešany. Nájdete tu množstvo zaujímavých miest, kde stráviť príjemné poobedie, či víkend.

Motel je vzdialený len kúsok od mesta Trnava (15km), neďaleko Bratislavy (40km), vedľa obce Smolenice.

Malé Karpaty

Rozvoz jedal
 

Okolie

Turistika

Neďaleko od motela sa nachádza VN Horné Orešany (20 min. peši), využívaná na rybolov. Vodná nádrž je obľúbeným miestom prechádzok, pri ktorých môžete načerpať pokoj a energiu. Okolo priehrady je možné prejsť na miestnu časť Majdánske. Tu môžete nájsť Náučný chodník Majdán - vyznačenú výchovno - vzdelávaciu turistickú trasu, vedúcu až po lokalitu Močiar.

Pre tých, čo sa chcú viac zapotiť, odporúčame si vystúpiť na najvyšší vrch Malých Karpát, Záruby.

Rozsiahle lesy na okolí sú v lete a na jeseň lákadlom pre hubárov.

VN Horné Orešany

História

Plavecký HradV kopcoch Malých Karpát sa nachádza veľa zrúcanín nielen hradov, ktoré stoja za výlet. Tými najbližšími sú Hrad Ostrý Kameň na Bukovej, Plavecký Hrad pri Plaveckom Podhradí. Ďalej Hrad Dobrá Voda a Korlátko. Pri Naháči môžete navštíviť ruiny starobylého kostola a kláštora svätej Kataríny Alexandrijskej - Katarínku.

Šport

Okolie Bowling Motela ponúka veľa možností na cykloturistiku, lyžovanie, rybolov. Cez Horné Orešany vedú tri cyklistické trasy - žltá, modrá zelená. V zime je možnosť využiť časť týchto trás na bežecké lyžovanie.

Ďalšou, adrenalínovou možnosťou je paragliding. Vhodným štartoviskom je Slepý Vrch, nachádzajúci sa medzi Hornými a Dolnými Orešanmi.

Zaujímavosti

Smolenický ZámokOkrem zrúcanín hradov a zámkov, môžeme na okolí nájsť aj stále verejnosti prístupné. Medzi najznámejšie patria Smolenický Zámok v Smoleniciach a Hrad Červený Kameň v Častej.
V susednej obci Smolenice sa nachádza jediná sprístupnená jaskyňa na západnom Slovensku - Driny.

© 2010 - 2019 Bowling Motel Horné Orešany | GDPR | tvorba webu Marek Boháček